FreePrograms.me

Ponad 10 sposobów otwierania pliku .epub

Более чем 10 способов открытия файла с разрешением .epub


Publikacja elektroniczna Tak brzmi pełna nazwa popularnego obecnie formatu e-booków – ePub. Plik ten jest archiwum zip, które zawiera opisy XML samej książki i jej wydania, a także sam tekst, który jest w formacie (x)HTML lub dobrze znany PDF. Archiwum może zawierać także inne foldery. Przechowują materiały graficzne, obrazy i fotografie, a także wbudowane czcionki, arkusze stylów itp. Dzięki temu wydawcy mogą z łatwością zapewnić takie same wyświetlanie e-booka na dowolnym urządzeniu i poprzez dowolną przeglądarkę plików .epub.
Более чем 10 способов открытия файла с разрешением .epub


Na szczęście teraz jest coś, co otwiera ten format i możesz z łatwością czytać książki znanych autorów na niemal każdym nowoczesnym urządzeniu. Zacznijmy od komputerów stacjonarnych.

Systemy z rodziny Windows mają w swoim arsenale następujące programy:, umożliwiając odczytanie formatu .epub:

- FBReader;



- Kaliber (Nadaje się nie tylko do oglądania, ale także do konwersji);



- AlReader;
- Coolreader;



- ICEReader (pozwala także na konwersję formatu);
- Przeglądarka STDU.

Jeśli chodzi o równie znany system operacyjny MacOS, sprawy z nią są nieco skromniejsze. Jest jednak wybór: potężny i wielofunkcyjny Calibre oraz bardzo wygodny FBReader.

Systemy podobne do Linuksa również nie wyróżniają się szczególną różnorodnością oprogramowania., użytkownik może wybierać spośród tego samego Calibre, FBReadera i bardzo dobrego CoolReadera.

Jeśli chcesz stworzyć własną książkę i chcesz to zrobić w formacie .epub, masz prawo skorzystać z programów: Sigil, Jutoh, eCub.

Jeśli chodzi o platformy mobilne, tutaj też jest po co wędrować.

Niezawodny iOS może zaoferować użytkownikom następujące aplikacje:

- iBooks (natywna aplikacja instalowana standardowo);
- BookMate (posiadający własną bibliotekę internetową);
- i2Reader;
- Stanza.

Android może pochwalić się kilkoma innymi „czytnikami”: mobilne FBReader i CoolReader, a także Aldiko Book Reader.

Możemy wyciągnąć następujący wniosek – istnieje znaczna liczba programów do czytania książek elektronicznych w formacie ePub. Jeśli jednak korzystanie z oprogramowania innych firm stanowi problem, możesz obejść się za pomocą zwykłej przeglądarki.

Dla koneserów Mozilla Firefox Istnieje rozszerzenie - EPUBReader, którego celem jest zapoznanie z ePubem i Twoją przeglądarką. Po zainstalowaniu tego rozszerzenia na pasku narzędzi przeglądarki pojawi się nowy przycisk. Za jego pomocą możesz otworzyć katalog książek zawierający kilka działów. W jednej sekcji możemy zobaczyć szereg bezpłatnych książek z popularnych serwisów (Archive.org i Feedbook.com). Druga sekcja przeznaczona jest na Twoje osobiste książki.



Istnieje kilka sposobów dodania książki do własnej biblioteki rozszerzenia. Pierwszy sposób polega na dodaniu z zasobów internetowych poprzez kliknięcie dowolnego linku do książki w formacie ePub, zostanie ona dodana do biblioteki. Druga metoda polega na dodaniu książek z dysku twardego lub nośnika wymiennego, należy postępować zgodnie z instrukcją Plik—>Otwórz[i][/i].

Ten internetowy „Czytnik” nie jest pozbawiony szeregu przydatnych opcji, pozwalających dostosować sposób wyświetlania tekstu, zwiększyć czcionkę, zmienić tło i wiele więcej. Ponadto wszystkie wcześniej dodane książki będą dostępne dla użytkownika nawet w przypadku braku połączenia z Internetem.

Armia milionów fanów Google Chrome ma również ładne rozszerzenie o nazwie MagicScroll. To rozszerzenie umieszcza własną ikonę na karcie aplikacji podczas tworzenia nowej strony przeglądarki. Już po pierwszym uruchomieniu aplikacji będziemy mogli dodawać książki do własnej biblioteki.



Klikając na okładkę książki znajdującej się na liście, od razu ją otworzysz. Lewy górny róg stał się narożnikiem rzędu przycisków, które pomogą nam wybrać jeden ze stylów tekstu i wywołać spis treści książki. Ponieważ domyślnie tekst wyświetlany jest w Czytniku jako tekst jednostronicowy, zaleca się przełączenie na tryb czytania wieloekranowego, służy do tego specjalny przycisk.



Na szczególną uwagę zasługuje funkcja inteligentnego (automatycznego) przewijania, dzięki czemu możesz dostosować prędkość automatycznego przewijania strony do tempa czytania.

Korzystając z jednego z tych rozszerzeń, zyskujesz wspaniałą możliwość czytania dowolnych książek w formacie ePub bezpośrednio w oknie własnej przeglądarki, bez konieczności instalowania programów innych firm. Jednocześnie czytanie będzie możliwe także offline. Przyjrzeliśmy się więc wielu aplikacjom, które mogą pomóc Ci czytać ulubione książki w popularnym formacie elektronicznym. Wystarczy, że wybierzesz tę jedną aplikację lub rozszerzenie przeglądarki, zaparzysz mocną herbatę, owiniesz się ciepłym kocem i masz gwarancję miłego wieczoru!
25 listopada 2014 r 2
Komentarz
Wpisz kod z obrazka:*
Kliknij na obrazek, aby zaktualizować kod, jeśli jest nieczytelny
  1. Ahhlov
    Ahhlov
    2 grudnia 2023 20:58
    Dobry wieczór! wszystkie metody zadziałały. Dziękuję! 
  2. Shay
    Shay
    3 grudnia 2023 20:58
    Wow, ile programów masz do wyboru do wyświetlania formatu e-booka.