Jak nauczyć się szybkiego pisania na klawiaturze
Zaledwie kilka lat temu komputery zaczęły masowo pojawiać się w każdym domu. A dzisiaj użytkownicy szukają wszelkiego rodzaju sposoby na naukę szybkiego pisania na klawiaturze. Aby dowiedzieć się więcej o metodzie pisania dotykowego, przeczytaj ten artykuł.
Szybkie pisanie na klawiaturze ma wiele zalet, m.in. oszczędność czasu, rytmiczne pisanie (co znacznie zmniejszy zmęczenie fizyczne rąk), szybkie zatrudnienie w wybranej pozycji (co oczywiście będzie ściśle powiązane z pracą na komputerze), logiczne i pełne przedstawienie myśli. Dlatego użytkownicy, chcąc nauczyć się szybko pisać, uczęszczają na kursy, które zajmują nie tylko cenny czas, ale także pieniądze. Z reguły koszt takich kursów jest dość wysoki. Możesz nauczyć się tego rzemiosła, przy dużej dozie chęci, w domu.
Podstawowe zasady szybkiego pisania na klawiaturze.
1. Kluczem do efektywnej pracy jest odpowiednie narzędzie. Preferuj klawiatury wybierane przez profesjonalistów - ergonomiczne, w których litery są podzielone na dwie części dla prawej i lewej ręki. Dzięki takiej klawiaturze Twoje ręce będą się znacznie mniej męczyć, a pisanie na niej tekstu będzie znacznie wygodniejsze.
2. Jednym z najważniejszych aspektów szybkiego drukowania jest także odpowiednia przestrzeń robocza. Zasady pracy przy komputerze dobrze widać na obrazku poniżej.
3. Kiedy dziecko zaczyna uczyć się swojego języka ojczystego, zaczyna uczyć się alfabetu. Tutaj jest tak samo: zanim nauczysz się szybkiego pisania, musisz poznać położenie liter i symboli na klawiaturze. Można to zrobić na przykład w następujący sposób: Przez 10-15 sekund przyjrzyj się jednemu z trzech rzędów liter i spróbuj zapamiętać położenie liter w tym rzędzie. Po upływie czasu weź kartkę i długopis i zagraj w zapamiętaną serię. Powtarzaj zadanie kilka razy dla każdego rzędu, aż nie popełnisz żadnych błędów.
Następnie możesz przystąpić do drukowania alfabetu. Zacznij wpisywać litery na klawiaturze, zaczynając od litery A, a kończąc na Z. Powinieneś szybko wpisać żądaną literę, nie tracąc czasu na jej szukanie.
4. Liczba używanych palców ma ogromny wpływ na szybkość pisania. Jeśli podczas pisania użyjesz kilku palców, Twoje wyniki będą znacznie gorsze niż w przypadku użycia wszystkich 10 palców. Niektóre programy do nauki szybkiego pisania uczą także prawidłowego ułożenia palców. Na początku będzie bardzo trudno nauczyć się na nowo, jednak po pewnym czasie zobaczysz oczywiste rezultaty.
5. Regularność jest bardzo ważna. Nie da się nauczyć szybkiego pisania, ucząc się 2-3 dni w tygodniu. Jeśli poważnie myślisz o szybkiej nauce pisania, spróbuj codziennie poświęcić co najmniej 20 minut na trening.
Metoda pisania dotykowego na klawiaturze.
Jak sama nazwa wskazuje, metoda polega na wpisywaniu tekstu na klawiaturze palcami, ale bez patrzenia na klawiaturę.
Ucząc się tej metody, dłonie należy położyć na przodzie laptopa lub na podpórce pod nadgarstki (w przypadku klawiatury ergonomicznej).
Aby pracować z tą metodą pisania, musisz pamiętać, które klawisze należą do którego palca.
Na klawiaturze znajduje się w sumie 6 rzędów przycisków. Górny rząd, w tym przyciski f1-f12, jest używany niezwykle rzadko, ponieważ Jest to rząd klawiatury pomocniczej, więc nie jest brany pod uwagę w technice pisania bezwzrokowego.
Kolejny rząd klawiatury zawiera cyfry, więc jej użycie zależy od rodzaju wykonywanej czynności. Niektórzy użytkownicy często korzystają z dodatkowej klawiatury numerycznej, która znajduje się po prawej stronie klawiatury, zamiast w górnym rzędzie numerycznym, dlatego tutaj należy skupić się wyłącznie na swoich preferencjach.
I wreszcie trzeci rząd, od którego rozpoczyna się nauka pisania bezwzrokowego. Nie ma jednego sposobu ułożenia palców na klawiaturze, jednak poniższy obrazek przedstawia najpopularniejszy sposób, stosowany w większości programów do nauki szybkiego pisania.
Musisz pamiętać o powiązaniu palców z określonymi przyciskami w następujący sposób: najpierw powinieneś zapamiętać litery palca wskazującego lewej ręki, potem prawej. Analogicznie stopniowo przechodź do środkowych palców, serdecznych i małych palców. Symulatory podane na końcu artykułu zawierają specjalne słowniki zawierające słowa do ćwiczenia każdego palca. Ponadto symulatory te działają online, co oznacza, że mogą działać w przeglądarce Lubomzainstalowany na Twoim komputerze. Podsumować. Metodę pisania bezwzrokowego najlepiej najlepiej wytrenować do tego stopnia, aby móc bez zastanowienia wpisać żądaną literę, rozwijając w ten sposób „pamięć mięśniową” palców http://klavogonki.ru/. Oczywiście ta umiejętność nie pojawi się w ciągu jednego czy dwóch dni, ale przy regularnym treningu będziesz w stanie opanować tę umiejętność w krótkim czasie.
Usługi online do nauki szybkiego pisania:
1. „Klavogonki”;
2. „Wszystkie 10”;
3. „VerseQ Online”;
4. „Prędkość czasu”.