FreePrograms.me

Bezprzerwowe zasilanie komputera

Источник бесперебойного питания для компьютера

Użytkownik komputera PC, który poświęcił swoją karierę freelancingowi, często zastanawia się, jak wiarygodnie zapisać informacje, nad którymi aktualnie pracuje. Przyjrzymy się skutecznej metodzie bezpiecznego przechowywania informacji komputerowych, nawet w nieprzewidzianych okolicznościach. W tym przypadku to znaczy bezprzerwowe źródło zasilania komputera. Rozważmy zwykły przypadek, gdy praca jest wykonywana na zwykłym komputerze osobistym zainstalowany system operacyjny Windows.

Nieprzerwana praca komputera realizowana jest poprzez zastosowanie specjalnego węzła Back-UPS, który naszym zdaniem nazywany jest zasilaczem bezprzerwowym (UPS) dla komputera.

Zasilacz bezprzerwowy chroni komputer przed skokami napięcia, a także posiada wbudowany akumulator, dzięki czemu komputer może pracować nawet po wyłączeniu zasilania.

Wbudowany akumulator ma wytrzymać tak długo, że użytkownik będzie mógł bezpiecznie dokończyć wszystkie niedokończone zadania, które pojawią się podczas przerwy w dostawie prądu w komputerze.

Nowy zasilacz awaryjny pozwala na pracę na komputerze w normalnym trybie przez około 30 minut, jednak w przypadku korzystania z akumulatora, który był używany, warto go wcześniej przetestować, ponieważ może nie być naładowany na tyle, aby w pełni ukończyć zadania. Ale nie powinieneś się na tym zbytnio skupiać, bo... Wyposażony w UPS sygnał dźwiękowy. Gdy poziom naładowania akumulatora zbliża się do minimum, zasilacz awaryjny daje o sobie znać głośnym sygnałem dźwiękowym, którego nie sposób przeoczyć.

Rodzaje zasilaczy UPS.

1. Zapasowy UPS – najprostszy i najbardziej uniwersalny rodzaj zasilacza awaryjnego, idealny do użytku domowego. Jeśli potrzebujesz po prostu zabezpieczyć swój komputer „na wszelki wypadek”, to ten typ zasilacza awaryjnego będzie w zupełności wystarczający. Jeśli doświadczasz częstych skoków napięcia, powinieneś wybrać inny typ UPS, ponieważ... Skoki napięcia mają szkodliwy wpływ na żywotność baterii.

2. UPS typu line-interactive – idealny wybór, jeśli głównym problemem są skoki napięcia (175-190 W). UPS tego typu wyposażony jest w automatyczny regulator napięcia, który przed przełączeniem na akumulator stara się skorygować kształt napięcia wyjściowego w przypadku spadku lub wzrostu sygnału w sieci zewnętrznej.

3. UPS online - najpoważniejszy rodzaj zasilacza awaryjnego, który przetwarza przychodzącą energię na napięcie stałe i regeneruje ją w trybie online. Taki zasilacz bezprzerwowy jest zwykle stosowany w serwerowniach w celu ochrony wrażliwego sprzętu. Zabieranie UPS-a online do użytku domowego nie ma sensu. Podsumowując: Zasilanie awaryjne to rzecz wygodna i praktyczna. Jeśli Twoja praca nie jest ściśle związana z komputerem domowym, zakup zasilacza awaryjnego nie będzie miał większego sensu. Użytkownicy pracujący w domu docenią to urządzenie, które już na początku będzie mogło się wielokrotnie wykazać.
25 listopada 2014 r 1
Komentarz
Wpisz kod z obrazka:*
Kliknij na obrazek, aby zaktualizować kod, jeśli jest nieczytelny
  1. Shay
    Shay
    3 grudnia 2023 20:59
    Właściwie bardzo przydatna rzecz. Nikt nie jest odporny na skoki napięcia.