FreePrograms.me

Bateria nie ładuje się w nowym laptopie

Cześć! Jeśli coś stanie się z Twoją baterią, nie ma to znaczenia. Większość współczesnych chorób akumulatorowych jest znana nauce od dawna. Wiele z nich można dość łatwo wyeliminować na poziomie oprogramowania lub poprzez kalibrację. Inne mogą wymagać dokładniejszego podejścia do problemu i większych kosztów rozwiązywania problemów. Tak czy inaczej, w tym artykule rozważymy bardziej szczegółowo wszystko, co dotyczy akumulatorów i sposobów eliminacji ich awarii. Warto zacząć od tego, że nie zawsze chodzi o akumulator. Problem z ładowaniem może być związany zarówno z akumulatorem, jak i ładowarką. Istotnym problemem jest także uszkodzone gniazdko lub wtyczka. O czym mówię: najpierw trzeba zlokalizować problem. Musisz dokładnie wiedzieć, co spowodowało awarię i dopiero wtedy zacząć ją eliminować. Zgadzam się, że kupowanie nowej baterii, gdy przewód ładowarki jest postrzępiony, jest co najmniej głupie.

Przyjrzyjmy się bliżej możliwym awariom i ich objawom. W przypadku, gdy laptop włącza się i działa, ale bateria się nie ładuje, problem najprawdopodobniej tkwi w samej baterii. Ale jeśli nagle Twoje urządzenie podłączone do sieci w ogóle się nie włącza lub uruchamia ponownie i ogólnie zachowuje się dziwnie, oznacza to, że problem absolutnie nie dotyczy baterii.

Tak więc w pierwszym przypadku laptop podłączony do sieci jest z powodzeniem zasilany bezpośrednio energią elektryczną, za pomocą jednostka napędowa, podczas gdy bateria jest całkowicie ignorowana. W drugim przypadku stan baterii nie ma znaczenia, ponieważ urządzenie podłączone do sieci w zasadzie nie otrzymuje prądu. To oznaka problemów z ładowarką.

На новом ноутбуке не заряжается батарея


Ładowarka to taka mała czarna skrzynka z przewodami. Składa się z zasilacza i właściwych przewodów. Zasilacz to urządzenie, które zamienia prąd przemienny z gniazdka ściennego w prąd stały, który może być wykorzystany przez komputer.

W związku z tym może wystąpić kilka problemów z ładowarką. Po pierwsze, przewody mogą po prostu pęknąć lub strzępić się. Drugim problemem jest to, że zasilacz może się przegrzać i zepsuć. Dlatego producenci zalecają, aby nie zakrywać ładowarki; musi ona być dobrze schłodzona. Oprócz przegrzania zasilacze umierają z powodu dużych skoków napięcia lub zużycia podzespołów. No i ostatni problem to sama wtyczka, można ją wygiąć lub złamać.



Aby rozwiązać problemy z ładowarką, należy ją sprawdzić. Warto dokładnie sprawdzić wtyczkę i jej gniazdo przyłączeniowe. Powinny być równe, ściśle przylegać do siebie, nie rozpadać się i nie błyszczeć. Sprawdź przewody pod kątem poważnych uszkodzeń. Okablowanie mogło zostać przerwane lub postrzępione w kilku miejscach. Cóż, najłatwiej jest przetestować obwód za pomocą multimetru, jeśli taki posiadasz, lub za pomocą improwizowanych środków.



Na podstawie wyników sprawdzenia ładowarki możesz zrozumieć, co dalej. Przerwane przewody można przylutować, ale w przypadku zepsutego zasilacza trzeba kupić nową ładowarkę. Jeśli testy wykażą, że wszystko jest w porządku, a gniazdko, z którym współpracujesz, działa, musisz przejść do diagnozy samego akumulatora.

Sprawdzanie stanu akumulatora należy rozpocząć od sprawdzenia samego akumulatora. Odblokuj i otwórz komorę baterii i wyjmij ją. Bateria nie może być spuchnięta ani uszkodzona. Takie baterie są wybuchowe, należy z nimi uważać, są całkowicie niestabilne i mogą eksplodować w każdej chwili. Najlepiej wyrzucić taką baterię i to natychmiast. Twoje zdrowie, podobnie jak złamane, jest cenniejsze.



Po zakończeniu sprawdzania obudowy spójrz na styki baterii. Muszą być czyste i gładkie, bez śladów odkształceń i głębokich zarysowań. Jeżeli styki są utlenione należy je oczyścić drobnoziarnistym papierem ściernym. Upewnij się, że bateria jest dobrze osadzona i prawidłowo włożona do złącza.



Jeśli wszystkie te metody nie pomogły, a bateria pozostaje rozładowana, należy skontaktować się z centrum serwisowym. Jeśli Twoje urządzenie jest jeszcze na gwarancji, naprawa będzie bezpłatna, co jest bardzo miłe. W takiej sytuacji warto zażądać wymiany baterii na nową, niedziałającą. Bo naprawa starego nie da pożądanego efektu. W skrajnych przypadkach bateria wystarczy na kilka miesięcy, po czym problemy wrócą.

Jeśli bateria ładuje się, ale ładowanie zajmuje bardzo dużo czasu lub jeśli szybko się rozładowuje, wykonaj kalibrację. Proces kalibracji akumulatora jest prosty i stosunkowo szybki. Wielu współczesnych producentów wyposaża swoje laptopy w narzędzia - specjalne programy do kalibracji baterii. Otwórz program, rozpocznij proces kalibracji i poczekaj. Sam program powiadomi Cię o jego zakończeniu.

Jeśli nie masz takich programów, powinieneś skalibrować ręcznie. Kalibracja ręczna to najprostsza czynność, która polega na rozładowaniu akumulatora do zera i naładowaniu go do 100%. Dla zauważalnego efektu operację należy powtórzyć 2-3 razy.

Pod żadnym pozorem nie należy brać śrubokręta i dłubać w akumulatorze, bo i tak nie da się tego naprawić, a łatwo można sobie zrobić krzywdę. Nawet najbardziej zręczni Chińczycy, którzy zmontowali tę baterię, nie będą w stanie jej zdemontować.

W najrzadszych przypadkach przyczyną braku ładowania laptopa może być obecność wirusów na komputerze. Jeśli to możliwe, przeskanuj system za pomocą narzędzie lecznicze Dr.Web CureIt. Jak widać przyczyną nie zawsze jest akumulator, a wiele innych czynników może uniemożliwić prawidłowe działanie akumulatora. Metodyczna analiza przyczyn pozwoli dokładnie określić usterkę baterii, a zalecenia zawarte w tym artykule pomogą ją wyeliminować. Wszystkiego najlepszego!
22 stycznia 2015 r 2
Komentarz
Wpisz kod z obrazka:*
Kliknij na obrazek, aby zaktualizować kod, jeśli jest nieczytelny
  1. Shay
    Shay
    4 grudnia 2023 15:57
    Mam ten sam problem z ładowaniem, ale myślę. że bateria po prostu padła.
  2. Ahhlov
    Ahhlov
    6 grudnia 2023 19:08
    Myślałem, że mój laptop się zepsuł! Dziękuję bardzo! ładowanie!